مد و فشن

افراد قد کوتاه چه بپوشند بهتره؟

افراد قد کوتاه چه بپوشند بهتره؟

افراد قد کوتاه چه بپوشند بهتره؟

اگر کوتاه قد و یا ریزه اندام هستید، یعنی زیر ارتفاع متوسط یعنی 1.65 متر یا 5 فوت یا 4 اینچ هستید، چگونه لباس می پوشید؟ در این جا چند راهنمایی خواهید یافت که برای هر کسی که بخواهد لاغر تر و یا بلند تر به نظر برسد، سازگار خواهد بود.

این راهنمایی ها همچنین برای کسانی که بالاتنه شان تقریبا هم اندازه پایین تنه شان است نیز مفید خواهند بود. این افراد باید سعی کنند کاری کنند که پایین تنه شان در ظاهر بلند تر به نظر برسد.

وقتی که ارتفاع کمی دارید معمولا باید با لباس پوشیدن خود اهداف زیر را دنبال کنید:

– می خواهید که بلند تر به نظر برسید.

– حالت کلی بدنتان جذاب به نظر برسد.

– از جعبه ای به نظر رسیدن دوری کنید.

چگونه وقتی قدتان کوتاه است، بلند تر به نظر برسید

اکثر خانم های نسبتا قد کوتاه می خواهند بلند تر و باریک تر به نظر برسند. اگر این دستور العمل ها را دنبال کنید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید:

– به تیپ های تک رنگ و یا تیپ هایی با تغییرات رنگ خیلی کم روی بیاورید. در یک تیپ ساده ی کم تغییر با رنگ های کمی که فقط در جاهای کمی از تیپ جلب نظر کنند، عالی به نظر می رسید.

– لباس های مجلسی کوتاه برای بسیاری از خانم های قد کوتاه عالی به نظر می رسند. زیرا که به طور خودکار 2/3 یا 1/3 بدن را پوشش می دهند و لباسی تنگ تر و باریک تر انتخاب کنید تا حتی قدبلند تر هم به نظر برسید.

– زنان قد کوتاه همیشه باید لباس هایی با سایز درست و متناسب بپوشند، لباس های متناسب قد را بلند تر نشان می دهند.

پاشنه بلند بپوشید

– پاشنه بلند بپوشید تا بلند تر به نظر برسید. با این حال، زیاده روی نکنید. کفش هایی که پاشنه خیلی بلند دارند (مثلا بلند تر از 5 سانتی متر) باعث می شوند که نامتناسب به نظر برسید.

– در استفاده از لوازم جانبی بزرگ آزادی عمل دارید زیرا ممکن است که سراسر تیپ شما را پوشش دهند.

– پاهای شما احتمالا نسبتا کوتاه هستند برای آن که بلند تر به نظر برسند باید کمربندی با رنگی یکسان با شلوار یا دامن خود بپوشید.

– طرح های عمودی روی لباس ها همیشه باعث بلند تر به نظر رسیدن می شوند و به خصوص برای شلوار و یا دامن این نوع طرح ها مناسبند. از راه راه های افقی دوری کنید.

لباس کوتاه

– لباس کوتاه برای افراد قد کوتاه می تواند خیلی موثر باشد، مخصوصا جوان تر ها. افراد بالای 40 سال در هر صورت باید از این لباس ها اجتناب کنند. آن ها می توانند تیپ هایی را انتخاب کنند که در زیر زانو و یا کمی بالاتر از آن قرار داشته باشند. دامن و یا شلواری با فاق بلند، باعث می شود پاها بلند تر به نظر برسند.

– کفش هایی بپوشید که پاشنه پا را آزاد بگذارند. از صندل هایی که اطراف مچ پا بند دارند دوری کنید. کفش های کشیده تر و بلند تر را امتحان کنید.

– با ژاکت های راسته ی جلوباز و یا ژاکت های کش بافت، خطوط عمودی زیبا ایجاد کنید. یک ژاکت کش بافت یا معمولی که ارتفاعی هم اندازه با یک پیراهن مجلسی داشته باشد، می تواند باعث شود عالی به نظر برسید.

– پیراهن های دکمه دار که دقیقا بالای زانو و یا حتی بالاتر از آن تمام شوند، نیز یک خط عمودی زیبا ایجاد خواهند کرد.

– برای حتی بلند تر کردن ظاهر خود، پیراهن های یقه هفت شکل بپوشید.

– از شلوار ها و لگ های کوتاهی که دقیقا بالای مچ پا تمام می شوند دوری کنید. بهتر است که شلوار هایی راسته و یا پاچه گشاد به همراه کفش های پاشنه بلند بپوشید.

شلوار ها و لگ های کوتاهی

– مطمئن شوید که لباس بالاتنه تان دقیقا در خط کمر و یا بالاتر از آن تمام می شود. لباس های بالاتنه بلند باعث می شوند پاهایتان حتی کوتاه تر به نظر برسند.

– بوت هایی را انتخاب کنید که دقیقا تا زیر زانو می رسند. از بوت هایی که در اواسط ساق پا به پایان می رسند دوری کنید.

عینک آفتابی

– همچنین به خاطر داشته باشید که عینک آفتابی و یا عینک هایی بزنید که دقیقا متناسب با صورت و یا بقیه بدنتان باشند. همچنین کیف دستی ای انتخاب کنید که با فیزیک بدنتان متناسب باشد. در بسیاری از موارد کیف های دستی بسیار بزرگ بهترین انتخاب شما نخواهند بود. در نهایت، اگر لباس هایی که دقیقا متناسب با شما باشند را پیدا نمی کنید، یک خیاط خوب برای خود پیدا کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *