لباس زنانه

انواع تیشرت زنانه

انواع تیشرت زنانه

انواع تیشرت زنانه

تیشرت چیست؟

این لباس از زیر مجموعه پیراهن هاست که مورد استفاده آن برای پوشاندن بالا تنه است، تیشرت ها بدون یقه و دکمه تولید می شوند و جلو بسته هستند، اگرچه ممکن است بعضی از تیشر زنانه های امروزی یقه هم داشته باشند.

انواع تیشرت زنانه-7

در ابتدا تنها مورد استفاده آن برای پوشش زیر لباس بود، اما امروزه خود به یک نوع برند در انواع لباس شناخته می شود، همین اتفاق از مواردی بود که در آن موقع بازار تولید تیشرت را داغ کرد.

به نوعی که امروزه انواع مدل و بینهایت طرح برای آن تولید شده است، همچنین در صنعت تبلیغات هم بسیار پیشرفت کرد که چاپ های تبلیغاتی روی آن افزایش پیدا کرد.

انواع تیشرت زنانه

یقه دار:

از نام های دیگر این مدل می توان به تی‌شرت چوگان، تی‌شرت تنیس و پولوشرت اشاره کرد.

در واقع نوع این تیشرت زنانه ازنامش مشخص است، که می تواند انواعی مدل مانند چند دکمه فقط در قسمت بالای تیشرت و در برخی موارد هم جیب داشته باشد.

جنس خاص و مشخصی هم برای این مدل تعریف نشده است، اما می تواند برای مثال از ابریشم یا نخ پنبه تولید شود.

انواع یقه

یقه گرد: مناسب ترین نوع برای فصول گرم.

یقه اسکوپ: این نوع گردن را بلند تر نشان میدهد و ترقوه را به زیبایی جلوه میدهد.

یقه هفت: شبیه به یقه اسکوپ اما با انتهایی شبیه با v. ایت تیشرت زنانه ظاهری زیبا در زنان ایجان می کنند.

یقه قایقی: شانه ها را پهن تر نشان می دهد.

پولوشرت: نوعی که هم یقه ارد هم دکمه در قسمت بالایی آن.

پولوشرت

تیشرت چاپ شده:

این نوع تیشرت ها به مدلی گفته می شود که پس ار مراحل فراوری پارچه و دوخت آن نوشته هایی روی آن چاپ شود، این مورد همانی ایست که در قبل تر در مورد تبلیغات به آن اشاره کردیم.

البته فقط برای تبلیغات از استفاده نمی شود، این روزها تنها بخش کوچک ای از تیشرت زنانه چاپی برای تبلیغات تولید می شوند.

بیشتر آن برای تولید در صنعت مد و رضایت تمام اقشار جامعه و مصرف کنندگان است که تمام سلیقه ها را جلب این مورد کند، و هر کس با هر سلیقه ای تیشرت مناسب خود را تهیه کند.

روش های بسیاری برای چاپ روی تیشرت نام برده می شود، مانند چاپ اسکرین، چاپ سابلیمیشن، چاپ مستقیم و چاپ سیلک، در انواع چاپ آنها برخی موارد از جمله شرایط نگداری، اتو یا شست شو تفاوت هایی وجود دارد.

برای مثال لباس هایی که به روش چاپ های سیلک به فروش می رسند نباید مستقیما اتوکشی شوند و باید با یک لایه محافظتی این کار انجام شود.

تیشرت های ورزشی:

این تیشرت ها بیشترین کاربرد را در اماکن ورزشی نظیر باشگاه ها دارند، این مدل باید از جنس کاملا کشی و قابل انعطاف باشد.

خصوصا اگر از نوع تنگ آن تهیه می کنید، شما می توانید آنها را در باشگاه ها در ست های ورزشی خود بپوشید وظاهری ورزشکاری را برای خود ایجاد کنید.

البته به این نکته هم توجه کنید که انواعی از تیشرت های بی کیفیت با پارچه های تراریخته و نامرغوب و گاها پلاستیکی تولید می شوند.

از آنجایی که در باشگاه فرایند عرق کردن بیشتر از زمان دیگری است، پوشیدن این تیشرت ها به دلیل پلاستیکی بودنشان باعث می شوند ایجاد مشکلات پوستی و عدم تنفس پوستی می شوند، حتما در انتخاب این نوع به جنس آن توجه ویژه ای داشته باشید.

تیشرت های نیم تنه:

این نوع هم همانند مورد قبل بیشتر برای مکان های ورزشی استفاده می شوند، اما صرفا پوشش این تیشرت ها وابسته این مکان ها نیست و شما می توانید آنها را به عنوان لباس راحتی در منازل خود هم بپوشید.

بهترین ست های مناسب با این مدل پوشیدن نیم تنه با شلوار های ورزشی و اسپرت یا شلوار جین است، این مدل انواعی هم شامل می شود مانند نیم تنه هایی که در پایینشان کاملا ساده و آزاد هستند، یا انواعی که گت دارد هستند.

برند تیشرت

تاریخچه و پیشینه

ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید تیشرت برگرفته از لباس زیر ها در قرن نوزدهم هستند که به صورت سرهمی و یک پوششی پوشیده می شدند.

اما به مرور این سرهمی ها به دو تکه تبدیل شدند.و قسمت بالای آن را به قدری بلند انتخاب می کردند تا تا قسمت پایین نیم تنه بیاید.و بهترین پوشش آن دوره برای گرما و محیط های پر حرارت بودند.

البته اکنون هم این مورد وجود دارد و تیشرت در زمان های گرم سال پوشیده می شوند، به همین دلیل بسیار مورد استقبال معدنچیان و کشتی گیران آن دوره قرار گرفت.

پس از آن این تیشرت ها در جنگ میان اسپانیا و آمریکا در اواخر قرن نوزدهم مورد استقبال قرار گرفت، و سربازان این دوجبهه از آن به عنوان لباس زیر بی دکمه استفاده می کردند.

پس از آن به ترتیب در میان نیروی دریایی آمریکا، ملوانان دریایی و همچنین کشاورزان و کارگران صنایع مورد استفاده قرار گرفت، و دلیل آن هم این بود که می توانستند در مواقعی که در عملیات نبودند لباس فرم خود را کنار بگذارند و به راحتی آنها را بپوشند.

به مرور با تغییرات کوچکی که در تیشرت به وجود آمد، در سال 1920 در فرهنگ لغت مریام وبستر ثبت شد، و نام گذاری آن هم ب دلیل ظاهر آن بود، که زمانی که آن را روی زمین بگذارید خواهید دید که شبیهT انگلیسی است.

برترین برند ها

اسمارا (esmara)
اچ اند ام (H and M)
شیت دیزاین (shin design)
ساروک(sarook)
مون (moun)
نیزل (nizel)
سیاوود (siawood)
گارودی(garoudi)
جامه پوش آرا (game poosh ara)
چیبو (tchibo)

ملاک های خرید تیشرت زنانه

سایز بندی:

معمولا تیشرت ها فری سایز هستند، اما به دلیل وجود تقاضای مصرف کنندگان، تولید کنندگان توجیه شدند که آنها را با سایز بندی تولید کنند.

شما هم در صورتی که از افرادی با سایز بالا تر از فری سایز(38 تا 44) هستید حتما سعی کنید تا تیشرت مناسب خود را پیدا کنید، چرا که تنگ و جذب بودن آنها ممکن است زیبایی را از شما بگیرد و اعتماد به نفس شما را سرکوب کند.

شکل یقه:

با توجه به نکاتی که در رابطه با شکل یقه برای شما بازگوکردیم، از این نکات استفاده کنید و تیشرت مناسب خود را پیدا کنید، هر مدل یقه یک ویژگی ظاهری را بیشتر از بقیه بروز می دهد که می توانید با توجه به خواست خود این موارد را هم در انتخاب خود دخیل کنید، البته که این مورد بیشتراز هر چیزی به علاقه شخصی خود شما بستگی دارد.

انواع تیشرت زنانه-4

رنگبندی و مدل:

در رنگ تیشرت خود باید به دو چیز توجه کنید و آنها را در ملاک های خود قرار دهید، اولین مورد سایز شما است، در این مورد می توانید از روانشناسی رنگ استفاده کنید.

حتما برایتان پیش آمده است که در زمان هایی که وزن خود را کم کرده این و تقریبا به تعدلی در آن رسیده اید، اما زمانی که برخی از لباس هایتان را که می پوشید ظاهر شما را بیشتر از چیزی که هستید نشان می دهد، یا افرادی که لاغر هستدهم بعضی از لباس هایشان آنرا لاغرتر نشان میدهد.

این همان روانشناسی رنگ است، رنگ های مانند نارنجب و صورتی و قرمز افراد چاق را پر تر نشان می دهد، و رنگ های تیره مانند مشکی، طوسی، سورمه ای و زرشکی و… کسانی که لاغر هستند را لاغرتر نشان می دهد.

اما تیشرت هایی که بسیار طرح بندی های شلوغی دارند، مانند تیشرت های فانتزی یا دارای طراحی های پر ایموجی برای هر دو گروه مناسب است، که به دلیل خطای دید ایجاد شده است.

دومین مورد هم سلیقه و رنگ هایی است که هر فردی بیشترین تمرکز را روی آن رنگ دارد.

انواع تیشرت زنانه-3

جنس:

جنس هایی که حال ارتجاعی خوبی دارند از گزینه های بسیار خوب برای خرید هستند، همچنین جنس نخ پنبه که این روز ها بازار داغی را برای خود ایجاد کرده هم از جنس های پرطرفدار و مناسب هستند.

البته توجه کنید که هرگز به دنبال تشرت هایی از جنس های پلاستیکی نروید، این جنس هم تعرق شما را بیشتر می کند و هم موجب مشکلات پوستی فراوان برای شما می شود، برای تشخیص جنس می توانید به حش بینایی و لامسه خود هم اعتماد کنید.

انواع تیشرت زنانه-2

کیفیت دوخت:

از دیگر نکات قابل توجه در خرید می تواند این مورد باشد، که برای اطمینان از آن به دوخت درز ها، یقه، آستین و دوردوزی ها توجه کنید.

قیمت:

عموما تیشرت زنانه کمترین قیمت یا حداقل قیمتی مناسب نسبت به برخی موارد دارند، و جای نگرانی زیادی در این باره وجود ندارد.

البته به بودجه خود حتما توجه کنید.همچنین برخی از افراد سود جو و گران فروش به اسم مارک و برند قیمت های گزافی روی این تیشرت ها می گذارند که توجه کنید که جنس و قیمت تناسب قابل قبولی باهم داشته باشند.

منبع مطلب: greatbuy.ir

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *