مد و فشن

قواعد ست کردن جوراب با کفش

قواعد ست کردن جوراب با کفش

قواعد ست کردن جوراب با کفش

برای کسانی که به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهند هیچ فرقی نمی‌کند که برای خرید کدام لباس به فروشگاه رفته باشند. آن‌ها همان قدر که برای انتخاب یک شلوار یا پیراهن حساسیت به خرج می‌دهند، برای خریدن جوراب نیز وقت می‌گذارند.

افرادی که در نظر اغلب مردم خوش پوش یا خوش لباس هستند اعتقاد دارند که باید همه اجزای لباس‌هایی که به تن می‌کنند هماهنگ باشند. این هماهنگی از جنس لباس ها آغاز و تا ترکیب رنگ و بافت آن ها پیش می رود.

قواعد ست کردن جوراب با کفش-2

هیچ لباسی بی اهمیت نیست، حتی جوراب که اغلب اوقات در کفش بوده و به نظر دیده نشده و مورد توجه دیگران قرار نمی گیرد.

انتخاب غلط جوراب و عدم هماهنگی آن با کفش و شلوار می تواند هارمونی یک تیپ بی نقص را به هم بزند. بنابراین برای ست کردن جوراب با کفش و شلوار می تواند هارمونی یک تیپ بی نقص را به هم بزند. بنابراین برای ست کردن جوراب با کفش نیز قوانینی وجود دارد.

به این نکات که در ادامه این مقاله خدمت شما ارائه می‌شود خود دقت کنید:

با هیچ شلواری یا کفشی جوراب سفید نپوشید

۱- با هیچ شلواری یا کفشی جوراب سفید نپوشید!

جوراب سفید یکی از پرمصرف‌ترین پوشینه‌های تمام دنیا است. پوشیدن جوراب سفید با شلوارهای بلند فارغ از این که جنس شلوار چیست یا این که استایل شلوار، اسپرت یا مجلسی است و با هر مدل کفشی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

طراحان مد معتقدند که جوراب سفید با ساق متوسط یا سه ربع تنها مناسب زمان هایی است که با شلوارک و کتانی در حال ورزش کردن باشید. در غیر این صورت امکان ندارد که بتوانید شلوار یا کفش خود را با جوراب سفید طوری هماهنگ کنید که همه چیز شیک و اصولی به نظر برسد.

تنها شرایطی که در آن مجاز به پوشیدن جوراب سفید هستید به جز زمان ورزش وقتی است که شلوار و کفش شما کاملا سفید باشد. در غیر این صورت اگر طالب شیک پوشی هستید و زیاد جوراب سفید می خرید بهتر است این رویه را عوض کنید.

۲- جوراب را با شلوارتان ست کنید نه با کفش!

جوراب را با شلوارتان ست کنید نه با کفش

تلاش برای ست کردن جوراب با کفش اشتباه است. قوانین مد می‌گویند که جوراب باید با شلوار هماهنگ باشد نه کفش بنابراین هنگامی که می خواهید از قفسه فروشگاه جوراب انتخاب کنید در نظر داشته باشید که این جوراب قرار است با کدام شلوار شما پوشیده شود. البته می توان موقع لباس پوشیدن دقت به خرج داده و طوری شلوار را انتخاب کرد که علاوه بر شلوار ست کردن جوراب با کفش نیز امکان پذیر باشد اما به صورت کلی در قوانین تیپ‌های رسمی و کلاسیک این شلوار است که جوراب را باید از نظر رنگ و طرح با آن هماهنگ کرد.

۳- با کفش مجلسی و تیپ های رسمی جوراب ساق کوتاه نپوشید.

با کفش مجلسی و تیپ های رسمی جوراب ساق کوتاه نپوشید

پوشیدن جوراب ساق کوتاه یعنی ساقی که اندازه آن تا زیر مچ پا باشد نه برای آقایان توصیه می‌شود و نه برای خانم ها. جوراب باید علاوه بر کف از مچ پا نیز محافظت کند. همچنین باید پا را گرم نگه دارد. ضمن آن که دیده شدن موی پا از پاچه شلوار اصلا صحنه جذابی نیست. بنابراین اگر تا به حال از جوراب ساق کوتاه استفاده می کرید. آن را فراموش کنید.

بهتر است در اولین فرصت برای خرید جوراب با کیفیت ساق بلند اقدام کنید، به ویژه اگر قصد دارید تیپ شما یک تیپ رسمی و کلاسیک باشد به هیچ عنوان نباید جورابی بپوشید که هنگام نشستن یا پا روی پا انداختن ساق پایتان دیده شود.

جوراب های ساق کوتاه تنها مناسب کفش های کالج مردانه یا کفش های اصطلاحا عروسکی زنانه است که با آن شلوارهای نسبتا کوتاه پوشیده می شود. در غیر این صورت جوراب ساق کوتاه نه مناسب پوشیده شدن شدن با کفش و تیپ های رسمی است و نه حتی مناسب پوشیده شدن با کتونی.

۴- رنگ جوراب خود را در یک طیف با رنگ شلوارتان انتخاب کنید.

رنگ جوراب خود را در یک طیف با رنگ شلوارتان انتخاب کنید

یکی از مهم ترین قوانین مد در خصوص ست کردن لباس ها این است که اجزای لباس شما باید در یک طیف رنگی باشد. به این معنی که اگر شلوار شما قهوه ای سوخته است. هوشمندانه تر آن است که جورابتان هم طیف با رنگ قهوه ای باشد، نه دقیقا قهوه ای سوخته و درست هم رنگ شلوارتان در حقیقت شلوار و جوراب از نظر رنگ باید سایه روشن یا مکمل یکدیگر باشند. بنابراین بهتر است برای ست کردن جوراب با شلوار ابتدا شلوار مورد نظر خود را پوشید سپس از سبد جوراب هایتان جورابی که نزدیک ترین رنگ به شلوارتان دارد را انتخاب کنید.

مثلا برای یک شلوار سرمه ای تیره، پوشیدن جورابی به رنگ آبی تیره پیشنهاد می شود یا برای یک شلوار طوسی جورابی به رنگ نوک مدادی . همچنین اگر جوراب طرح دار می پوشید بهتر است رنگ یکی از اجزای طرح جوراب با شلوارتان هم‌خوانی داشته باشد.

اگر قصد خرید جوراب زنانه دارید باید به فاکتورهایی مثل جنس اندازه طرح جوراب و قیمت آن توجه کنید. ما بهتون پیشنهاد می کنیم حتما محصولات متنوع و با کیفیت پاتر را مشاهده کنید.

۵- هم شلوار و هم جوراب را طرح دار نپوشید.

هم شلوار و هم جوراب را طرح دار نپوشید.

توضیح این قانون بسیار ساده است، اگر شلوار شما راه راه است یا طرح دارد. جوربتان باید ساده باشد. همچنین اگر شلواری می پوشید که هیچ طرح خاصی ندارد یا اصطلاحا بدون پترن است می توانید از جوراب های طرح دار، راه راه یا چهارخونه استفاده کنید. همچنین سعی کنید تا حد امکان جوراب و شلوار را هم رنگ انتخاب کنید.

۶- با تیپ های رسمی جوراب شاد و طرح دار نپوشید.

اگر قرار است به عنوان یک آقا کت و شلوار به تن کنید بدون شک نباید از جوراب هایی با طرح های عروسکی یا رنگ های جیغ استفاده کنید. هر اندازه ای که رنگ و طرح انتخابی برای جوربتان هماهنگ با شلوار باشد یا با تلاش بسیار موفق به ست کردن جوراب با کفش مورد نظرتان شده اید باز هم نباید این نکته را فراموش کنید که جوراب هایی با رنگ های جیغ با طرح های پیچیده و کارتونی دارند مناسب تیپ های کلاسیک یا کت و شلوار نیستند.

۷- پوشیدن جوراب با صندل ممنوع!

به عنوان آخرین و شاید مهم ترین قانون این مورد را به خاطر بسپارید که هرگز و تحت هیچ شرایطی نباید صندل را با جوراب بپوشید.

این قانون جهان شمول است. همچنین محدود به آقایان یا خانم ها نمی شود. اگر بنا به هر دلیلی مجبور به پوشیدن جوراب هستید صندل را فراموش کنید. و اگر پوشیدن صندل را دوست دارید باید بدانید که حتی نازک ترین جوراب ها هم با صندل نباید پوشیده شوند.

بازگشت به لیست

۱ نظر در “قواعد ست کردن جوراب با کفش

  1. زهرا گفت:

    سلام، مطلب مفیدی بود، تشکر بخاطر مطالب خوبی که می زارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *