مد و فشن

مدل مانتو مزونی

مدل مانتو مزونی

مدل مانتو مزونی

مزون در واقع کلمه‌ای فرانسوی است که در لغت به معنی خانه می باشد، اما در فرهنگ فارسی وقتی از این کلمه استفاده می‌شود منظور خیاطی است که در خانه محصولات خود را ارائه می‌کند.

به طور کلی می‌توان معنی کلمه مزون لباس را به این شکل تعریف کرد که مزون مکانی است که افراد می‌توانند برای شخصی سازی و رسیدن به لباس مورد نظر خود به آن مراجعه نمایند و لباس های خاص و متفاوتی را تهیه کنند.

مزون خیاطی چیست؟

افراد به هنگام رفتن به مجالس یا مهمانی‌ها تصمیم به تهیه لباسی جدید و مناسب می‌گیرند وعموما افراد به فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها رفته و لباس مناسب مراسم خود را پسندیده و از آنجا تهیه می‌کنند ولی افرادی نیز وجود دارند که به دلایل مختلف اعم از پیدا نکردن سایز یا طرح دلخواه یا داشتن ایده‌ای نوین در مد و بر تن کردن خاص‌ترین لباس‌ها از نظر خود فرد به مزون یا همان خیاط خانه مراجعه کرده و لباس خاص خود را به یک خیاط ماهر سفارش می‌دهند.

در این مطلب به بررسی این موضوع که چرا امروزه بیشتر افراد به مزون‌ها روی آورده اند و تفاوت عمده مزون و فروشگاه‌ها با هم چه می‌تواند باشد پرداخته ایم.

بسیاری از بانوان که دیدگاه متفاوتی نسبت به عموم افرادی که با آن‌ها معاشرت می‌کنند دارند و می‌خواهند این تفاوت در پوشش آن‌ها نیز نمایان شود و به دنبال پوشیدن و داشتن سبک خاص خود در جامعه و بین افراد می‌گردند و سعی در ایجاد تفاوت با سایر افرادی که با آن‌ها معاشرت دارند، می‌کنند برای داشتن یک همچین پوششی صد در صد باید به مزون مراجعه نمایند.

تفاوت بین مزون و بوتیک و یا همان فروشگاه:

بوتیک نیز یک کلمه فرانسوی است که در معنی لغت ،به جایی گفته می‌شود که لباس‌ها و زیورآلات یا کفش و کیف در آنجا به فروش می‌رسد.

ولی مزون از لحاظ فضا، مکان و نحوه ارائه خدمات و همچنین نوع کاری که در بوتیک‌ها و فروشگاه‌ها وجود دارد، بسیار متفاوت می باشد.

از نظر دسترسی این دو بسیار متفاوت هستند به این صورت که فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها به راحتی در کل شهر در دسترس افراد بوده و در واقع می‌توان گفت در بازار هستند و افرادی که بخواهند لوازم تهیه کنند به راحتی می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند ولی مزون‌ها اکثراً ناشناخته بوده و در مکان‌هایی هستند که شاید افراد از وجود آنها آگاه نباشند بنابراین برای جبران این موضوع افرادی که وارد کار مزون می‌شوند باید تبلیغات فراوانی در این باره داشته باشند تا بتوانند کار خود را به نمایش بگذارند و به مردم معرفی نمایند.

همانطور که قبلا توضیح داده شد مزون مکانی برای سفارش و شخصی سازی لباسی است که شما می خواهید و در ذهن دارید.

اما در فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها لباس‌ها و سایر اجناس مرتبط دارای یک سبک هستند و اکثراً کار متفاوت از دیگری ندارند و یا اگر فردی یک طرح را بپسندد ولی رنگ آن لباس به نظر فرد زیاد جالب نباشد نمی‌تواند خرید مورد علاقه و نظر خود را داشته باشد.

اما چنین محدودیتی در مورد مزون‌ها وجود ندارد، در مزون فرد توانایی سفارش آنچه در ذهن خود و در مورد طرح و رنگ و مدل یک لباس را دارد و می‌تواند دقیقاً همان را داشته باشد.

چه نوع پوشاکی در مزون ها به فروش می رسد؟

بیشترین فروش مزون ها لباس مخصوص خانم هاست، اصلا بیشتر این شوها تنها و فقط برای خانم ها صورت می گیرد.کیف و کفش، مانتو و پالتو که بستگی مستقیم به فصل فروش دارد از پرطرفدارترین لباس ها برای فروش می باشند.

لباس های رسمی و شلوارهای جین در هر فصلی که باشد مشتری های خودشان را دارند و همیشه جزو پرفروش ترین ها هستند.

انواع شال و روسری را می توانید در این مزون ها با چند برابر قیمت در مقایسه با فروشگاه های معمولی پیدا کنید.

باتوجه به فصل سرما لباس های بافتنی و پلیورها و مانتوهای بافت نیز مشتری خودشان را دارند.

پس فضای زیادی از مزون ها را به خود اختصاص داده اند، برای آقایان نیز انواع کت و شلوارهای فصلی، پالتوهای رسمی و اسپورت، کیف و کفش های مخصوص هر فصل در این مزون ها پیدا می شود.

می توانید انواع تی شرت های فصلی و پیراهن ها را نیز در این مزون ها با قیمتی بالاتر از فروشگاه های دیگر خریداری نمایید.

طراحان مانتوهای مزون دوز با استفاده از ایده های بکر و سلایق مشتریان طرح مورد نظر خود را ارایه می دهند. مانتوهای مزونی اغلب حالت مجلسی دارند و به سبک های تلفیقی هستند

مانتو مزونی

اگر مانتویی باب سلیقه ی خود پیدا نمی کنید حتما به یکی از مزون های شناخته شده و معتبر سر بزنید و مانتوی مورد نظر خود را سفارش بدهید.

مانتوهای مزون دوزی اغلب حالت مجلسی و کارشده دارند، این مانتوها به دلیل اینکه سری دوزی نمی شوند و سایز و باب سلیقه ی مشتری دوخته می شوند از کیفیت عالی برخوردار هستند.

بیشتر مزون های معتبر ایرانی طرح های جدید را ارائه می کنند، این مدل ها شامل انواع طرح های ترکیبی با رنگ بندی های زیبا و جذاب هستند.

طراحان مانتوهای مزون دوز با استفاده از ایده های بکر و سلایق مشتریان طرح مورد نظر خود را ارایه می دهند.

همچنین می توان بیشتر کارها را به صورت تلفیقی از طرح های کلاسیک و مدرن دانست، مدل مانتوها از طرح های گلدوزی، تور و غیره هستند.

در ادامه نمونه هایی از مانتوهای مزون دوزی را آورده ایم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *