مد و فشن

نکات مهم در هنگام انتخاب شومیز زنانه

نکات مهم در هنگام انتخاب شومیز زنانه

نکات مهم در هنگام انتخاب شومیز زنانه

کلمه شومیز برگرفته شده از واژه فرانسوی chemise به معنی بلوز یا ژاکت است که برای خانم ها و آقایان استفاده می شود. شومیز که در اصل برای آقایان طراحی و دوخته شده است، اما یکی از لباس های اصلی در کمد لباس خانم به شمار می آید و بسیاری از خانم های شاغل و خانه دار آن را خریده و می پوشند. تفاوت شومیز با دیگر بلوز های زنانه در ظاهر لباس است و این لباس ها در دنیای مد با سابقه هستند.

شومیز ها را با انواع دامن، شلوارک و شلوار می توان ست کرد، حتی این لباس زیر دیگر لباس ها نیز استفاده می شود. اگر به دنبال فروشگاهی هستید که فروش شومیز زنانه ارزان و مناسب داشته باشد حتما به سایت پوشاک ما مراجعه کنید.

در حقیقت شومیز ها چیزی فراتر از یک بلوز ساده هستند و پارچه هایی که برای دوخت آن ها استفاده می شود بسیار لطیف و نرم بوده و نگهداری آن ها آسان است. درست است که گفتیم شومیز ها را همه جوره می توان استفاده کرد اما برای داشتن یک استایل شیک نکاتی وجود دارد که در هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید.

در این مقاله اقصد داریم نکاتی که هنگام انتخاب شومیز باید رعایت شود را بیان کنیم.

در هنگام انتخاب شومیز زنانه چه نکاتی مهم است؟

همانطور که گفته شد نکاتی وجود دارد که هنگام انتخاب شومیز حتما باید مورد توجه قرار گیرد تا شما استایل شیک و مناسبی داشته باشید. از جمله این معیار های انتخاب می توان به جنس پارچه شومیز، یقه و آستین شومیز، کیفیت دوخت شومیز، متناسب بودن با فرم اندام شما و انتخاب رنگ اشاره کرد که در این قسمت آن ها را توضیح می دهیم.

جنس پارچه

هنگام خرید شومیز به جنس پارچه، نوع بافت و ساختاری که دارد توجه کنید. پارچه یک عنصر مهم و کلیدی است پس کاربرد آن را مشخص کنید. اگر از آن به صورت روزانه استفاده می کنید جنس محکم و خوب بخرید که در اثر شست و شوی مداوم از بین نرود. پارچه هایی که برای شومیز استفاده می شود معمولا از جنس حریر، ساتن، پوپلین نخی، ابریشم، کتان مصری و پلی استر است. از میان این پارچه ها، پارچه پوپلین نخی که بیشتر استفاده می شود پارچه ای است که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مقاوم و نرم است.

یقه و آستین

برای معیار یقه و آستین، تنگ یا گشاد و آزاد بودن آن مهم است. هرچه یقه و سر آستین شما خشک و سفت تر باشد، لباس شما رسمیت بیشتری دارد. اگر می خواهید استایلی معمولی داشته باشید، یقه و سر آستین را کمی آزاد انتخاب کنید که از حالت رسمی خارج شود. یقه شومیز انواع مختلفی دارد که باید متناسب با اندازه گردنتان انتخاب کنید. سر آستین نباید خیلی پهن، تنگ یا گشاد باشد که از مچ دست بیرون بیاید و روی دست بیوفتد. آستین ها باید به گونه ای باشد که بتوانید حرکات دست خود را به راحتی انجام دهید.

کیفیت دوخت

نکته دیگری که باید توجه کنید این است که دوخت شومیز کیفیت مناسب و خوبی داشته باشد و روی تن به خوبی بنشیند. دوخت خوب نباید به مرور زمان از بین برود و یا شکل شومیز را تغییر بدهد. شومیز را از جایی بخرید که کیفیت دوخت آن تضمین شده است.

انتخاب شومیز زنانه

تناسب با فرم اندام

حتما قبل از انتخاب و خرید شکل و فرم بدنتان را بشناسید و بدانید که شکل اندامتان در کدام دسته سیب، گلابی، ساعت شنی، مستطیل و مثلث قرار دارد. اگر شومیز متناسب با اندام خود را انتخاب نکنید نمی توانید به آن استایلی که مد نظرتان است برسید.

در صورتیکه اندامتان به شکل سیب است شومیز با کمر پهن بخرید. اگر به شکل گلابی است بالاتنه تنگ و پایین تنه گشاد مناسب است. اگر ساعت شنی هستید باید شانه و ران در شومیز آزاد و گشاد باشد. اندام مستطیلی از شومیز های اپل دار در شانه استفاده کنند و اگر اندام مثلثی دارید شومیز جذب بخرید.

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ شومیز مساله ای کاملا سلیقه ای است و هر فرد بسته به سلیقه، نیاز و مراسمی که شومیز را می پوشد، رنگ آن را انتخاب می کند. رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که با بقیه رنگ ها به راحتی ست می شوند و نیاز است که حتما آن ها را داشته باشید. دقت کنید که هر رنگی برای مراسم و میزان رسمی بودن آن مراسم به درستی انتخاب شود.

جمع بندی

شومیز ها امروزه مصارف زیادی در استایل خانم ها دارند و انواع آن ها نیز مختلف است. در این مقاله به نکاتی که هنگام انتخاب شومیز باید توجه کنید اشاره کردیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *