مد و فشن

الکتریسیته لباس را چگونه از بین ببریم؟

الکتریسیته لباس را چگونه از بین ببریم

الکتریسیته لباس را چگونه از بین ببریم

الکتریستیه یا چسبیدن لباس به بدن حالتی است که علاوه بر اینکه باعث بد ایستادن لباس بر روی بدن می شود، می تواند ما را کلافه کند و در شرایطی اتفاق می افتد که لباس بر روی لباسی از جنس متفاوت کشیده شود و راهی برای خروج الکتریسیته پیدا نکند. الکتریسیته لباس ها در فصل زمستان و بر روی لباس های پشمی و ابریشمی بیشتر اتفاق می افتد. در این مطلب به شما می گوئیم که چگونه حالت الکتریسیته لباس را از بین ببریم.

چگونه الکتریسیته لباس از بین ببریم

اگر لباسی دارید که دارای الکتریسیته شده و هر کاری می کنید همچنان به بدن شما می چسبد ما با چند روش به شما یاد می دهیم که چگونه می توانیم الکتریسیته لباس را از بین ببریم.

از بین بردن الکتریسیته لباس با چند راهکار

اولین کاری بعد از مشاهده الکتریسیته لباس به ذهن همه ما می رسد تکان دادن لباس است. با تکان دادن لباس از بدن ما فاصله می گیرد اما در اکثر مواقع این کار بی فایده است و دوباره لباس به بدن ما می چسبد. پس برای از بین بردن الکتریسیته لباس چه باید کرد؟

روش های مختلفی برای از بین بردن الکتریسیته لباس وجود دارد که چند تا از پر کابردترین آنها را با شما در میان می گذاریم:

شستشوی لباس

 

شستشوی لباس

برای اینکه الکتریسیته لباس را از بین ببرید بهتر است آنرا بشوئید، اما نه به روش همیشگی. در شستشوی لباس برای از بین بردن الکتریسیته آن از روش های زیر استفاده کنید:

هنگام شستشوی لباس مقداری بیکینگ پودر را بر روی لباس بریزید و سپس آبکشی نمایید. برای شستن لباس با لباسشویی هم می توانید بیکینگ پودر را درون محفظه نرم کننده بریزید تا الکتریسیته آنرا برطرف کند. همچنین می توانید مقداری سرکه سفید یا نرم کننده را هنگام آبکشی به لباس اضافه کنید تا الکتریسیته آن برطرف شود.

بعد از خشک شدن لباس ها آنرا بخوبی تکان دهید و آنرا بر روی چوب لباسی فلزی آویزان کنید.

راهکار دیگر برای رفع حالت الکتریسیته لباس این است که هنگام شستشوی لباس یک لیف خیس را درون آن قرار دهید. افزایش رطوبت باعث کم شدن مقدار الکتریسیته لباس می شود.

قرار دادن ورق خشک کن داخل لباسشویی و یا کشیدن آن بر روی لباس نیز می تواند به از بین بردن الکتریسیته لباس کمک کند.

در لباس های حریر چگونه الکتریسیته لباس رو از بین ببریم

از بین بردن الکتریسیته لباس حریر هم مانند سایر لباس ها با استفاده از کمی سرکه یا نرم کننده در زمان شستشو برطرف می شود.

راهکار برای از بین بردن الکتریسیته لباس پشمی

لباس های پشمی هم از جمله لباس هایی هستند که الکتریسیته در آنها زیاد است. برای از بین بردن الکتریسیته لباس پشمی کمی آب را بروی لباستان اسپری کنید.

از بین بردن الکتریسیته لباس ها با چند روش ساده

حالا می خواهیم چند روش ساده برای از بین بردن حالت الکتریسیته لباس به شما معرفی کنیم تا در مواقعی که عجله دارید و شستشوی لباس ممکن نیست آنها را بکار ببرید.

وصل کردن سنجاق فلزی به درز لباس
اسپری کردن آب و نرم کننده روی لباس
کشیدن دستمال مرطوب بر روی لباس
استفاده از دستگاه بخور در محیط
ریختن چند قطره آب روی لباس
قرار دادن لباس بر روی چوب لباسی فلزی
کشیدن آهنربا بر روی لباس
مرطوب کردن دست و کشیدن آن بر روی لباس

و در نهایت اینکه می توانید اسپری مخصوص برای از بین بردن الکتریسیته لباس را خریداری کنید اما سعی کنید از لباس های نایلونی و لباس هایی با الیاف مصنوعی کمتر استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *