مد و فشن

لاکچری ترین برندهای دنیای مد را بشناسید

لاکچری ترین برندهای دنیای مد را بشناسید

لاکچری ترین برندهای دنیای مد را بشناسید

برندهای لاکچری و محبوب در سرتاسر دنیا برای مشتریان خود حس قدرت اعتماد به نفس را به همراه دارند. اینتر برندز Inter Brands که یک موسسه تعیین ارزش برندهای معروف و مشهور است که به تخمین ارزش برند های لاکچری در جهان پرداخته است.

ارزشمندترین برند لوکس دنیای مد در مقیاس جهانی برند لویی ویتون است! گوچی و پرادا بعد از لویی ویتون در رده های بعدی قرار دارند، که ممکن است با رشد چشمگیری که در این چند سال اخیر در بین مشتریان آسیایی داشته اند روزی بتوانند پیشتازی بازار را در دست بگیرند و به رتبه یک در مقیاس جهانی برسند.

با اینکه لویی ویتون در چند سال گذشته با سقوط ۱۲درصدی در ارزش برندش مواجه شد اما همچنان در لیست ۳۰ برند برتر و با ارزش دنیای مد قرار دارد و در رشد ارزش برندش با قدرت باورنکردنی از رقیبان خود پیشی گرفته است.

برندهای مشهور و معروف دنیای مد و فشن را در ادامه مشاهده نمایید:

1- برند لاکچری Louis Vuitton

 

برند لاکچری Louis Vuitton برند لاکچری Louis Vuitton-2

ارزش این برند سوپر لوکس و لاکچری ۲۳٫۵۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

براساس تحقیقاتی که Bain & Company انجام داده است. میزان رشد ارزش برندهای لاکچری در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ حدود ۴ درصد بوده است. پیش بینی می شود میزان رشد برندهای لاکچری در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۶ درصد برسد. میزان کل بازار لاکچری در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۷۳ میلیارد دلار بوده است که در سال جاری میلادی به ۲۹۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

Louis Vuitton Malletier ، یک برند مد فرانسوی است که توسط Louis Vuitton در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد. با ارزش ترین برند لوکس دنیا، دارای ارزشی به میزان ۲۳٫۵۸ میلیارد دلار است. با وجود سلطه بر بازار مد، در سال ۲۰۱۲، این شرکت ۱۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. یکی از معروفترین کیف های این شرکت معمولا به قیمتی بیش از ۱۰۰۰۰ دلار فروخته می شود و ساعت های کلکسیون Tambour Monogram آنها بین ۲۶۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار قیمت دارند.

2- برند لاکچری Gucci

برند لاکچری Gucci برند لاکچری Gucci-2 برند لاکچری Gucci-3

 

ارزش این برند مشهور دنیای فشن ۹٫۴۵ میلیارد دلار ارزش گذاری گردیده است.

گوچی سومین برند با ارزش لوکس دنیا به ارزش ۹٫۴۵ میلیارد دلار است. این شرکت پوشاک ایتالیایی در سال ۱۹۲۱ توسط گوچیو گوچی پایه گذاری شد. امروزه گوچی قسمتی از گروه گوچی است و توسط کرینگ، یک شرکت فرانسوی که بیشتر به نام PPR شناخته می‌شود اداره می شود. مدیر عامل فعلی گوچی، پاتریتزیو دی مارکو است.

در سال ۲۰۱۲، گوچی با رشد قابل توجهی به میزان ۴۸درصد در فروش تجربه متفاوتی را گذراند به طوری که ارزش این برند از ۸/۶ میلیارد دلار به ۷/۱۲ میلیارد دلار رسید. کیف کروکودیل یکی از معروف ترین کیف های گوچی است که در حدود ۳۵۰۰۰ دلار قیمت دارد.

3- برند لاکچری Hermes

برند لاکچری Hermes برند لاکچری Hermes-1 برند لاکچری Hermes-2

ارزش این برند ۶٫۱۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

Hermes Internation S.A که بیشتر با نام هرمس شناخته می شود، یک شرکت فرانسوی در عرصه مد و لباس است که در سال ۱۸۳۷ تاسیس شد. این شرکت دومین برند قدرتمند لوکس دنیا است که در سال ۲۰۱۳ از بین ۱۰۰ برند با ارزش دنیا در ردیف ۴۰ قرار گرفت.یکی از کیف های پرتقالی رنگ هرمس را می توانید به قیمت ۴۴۲۰ دلار خریداری کنید. در سال ۲۰۱۲ هرمس با فروش باورنکردنی ۲۰۳۱۵۰ دلار از یک کیفش از رقیب هایش پیشی گرفت.

4- برند لاکچری Cartier

برند لاکچری Cartier برند لاکچری Cartier-1 برند لاکچری Cartier-2

ارزش این برند ۵٫۵ میلیارد دلار توسط اینتر برندز تعیین شد.

سوسیه کارتیه، که به نام کارتیه شناخته می شود، یک طراح فرانسوی ساعت و جواهر است. این برند توسط لویی فرانسوا کارتیه در سال ۱۸۴۷ در پاریس تاسیس شد و هنوز هم دفتر اصلی آن در این شهر است که توسط استانیسلاو د کوئرشیز اداره می شود. با ارزشی حدود ۳/۶ میلیارد دلار، کارتیه هفتمین برند قدرتمند دنیای مد قرار دارد. Cartier WatchTank Anglaise یکی از محصولات لوکس این برند است که به قیمت ۳۲۰۰۰ دلار فروخته می شود.

5- برند لاکچری Tiffany & Co

برند لاکچری Tiffany & Co برند لاکچری Tiffany & Co-1 برند لاکچری Tiffany & Co-2

ارزش این برند دنیای مد و فشن حدود ۵٫۱۶ میلیارد دلار تعیین گردیده است.

شرکت تیفانی در سال ۲۰۱۳ در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ با ارزش بازار سرمایه ۸٫۸ میلیارد دلار، در رتبه ۱۶۵۹ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود.

6- برند لاکچری Burberry

برند لاکچری Burberry برند لاکچری Burberry-1 برند لاکچری Burberry-2

ارزش این برند بالغ بر ۴٫۳۴ میلیارد دلار تعیین شده است.

گروه بربری در بریتانیا در سال ۱۸۵۶ توسط توماس بربری تاسیس شد.

ابتدا کارش را در بیزنگستون شروع کرد و حالا دفتر اصلی آن در لندن است. بربری تحت سه برند با نامهای Burberry Prorsum، Burberry London، Burberry Brit فعالیت می کند. با ارزش برندی ۴٫۳ میلیارد دلار، بربری یکی از ۱۰ برند برتر دنیای مد است و دارای بیش از ۵۰۰ فروشگاه در بیش از ۵۰ کشور دنیا است. مشهورترین کت های این شرکت که از پر طاووس درست می شود تقریبا ۳۵۰۰۰ دلار قیمت دارد.

7- برند لاکچری Prada

برند لاکچری Prada برند لاکچری Prada-1 برند لاکچری Prada-2

اینتر برندز Inter Brands ارزشی معادل ۴/۹ میلیارد دلار برای برند پرادا Prada ارزش گذاری کرده است.

Prada S.P.A که بیشتر با نام پرادا اسم برده می شود، یک برند ایتالیایی است که توسط ماریو پرادا در سال ۱۹۱۳ پایه گذاری شد. دفتر مرکزی این شرکت که توسط آقای پاتریتزیو برتلی اداره می شود در میلان قرار دارد.

این شرکت چهارمین برند قدرتمند است و میلیارد دلار ارزش دارد. پرادا در سال ۲۰۱۳، در لیست ۱۰۰ برند با ارزش جهان در رده ۹۵ قرار گرفت. کیف مشهور اوستریچ از این برند با قیمتی در حدود ۱۰۰۰۰ دلار به فروش می رسد.

8- برند لاکچری Ralph Lauren

برند لاکچری Ralph Lauren برند لاکچری Ralph Lauren-1 برند لاکچری Ralph Lauren-2

ارزش این برند (Ralph Lauren) بیش از ۴٫۰۴ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

فایننشیال تایمز درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۹ را بیش از ۵ میلیارد دلار ارزیابی نموده بود. همچنین سود خالص این شرکت در سال ۲۰۰۹ نیز بالغ بر ۴۰۶ میلیون دلار بود. تعداد کارمندان پولو Ralph Lauren در سال ۲۰۰۶ بیش از ۱۲۸۰۰ نفر اعلام شده است.

اگر این مقاله را پسند کردید آنرا برای دوستان خود هم ارسال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *