آموزش

راهنمای سایزبندی لباس طبق سایز بندی استاندارد

سایز لباس زنانه

راهنمای سایزبندی لباس طبق سایز بندی استاندارد

اگر اهل خیاطی باشید و یا برای یک مهمانی، سفارشی را به خیاط داده باشید، حتما با جدول سایز بندی لباس زنانه آشنایی دارید. با استفاده از این جدول برش و دوخت تمام الگوها راحت می‌شود. تا بحال فکر کرده اید که سایزهای مختلف لباس‌ها، مانتو و شلوارها در بازار بر اساس چه استانداری دوخته می‌شوند؟

داشتن اطلاعات کافی در مورد سایز لباس‌ها و جدول سایزبندی لباس زنانه نه تنها برای خیاطان مهم است، بلکه برای هر کسی که به دنبال خرید لباس زنانه مناسب با سایز و اندام خودش است، ضروری به نظر می رسد.

خیاطی

طرفدار خرید لباس آنلاین هستید؟ به احتمال زیاد شماهم در رابطه با سایز درست لباس تردید دارید. در این مطلب در مورد سایزبندی لباس زنانه راهنمایی‌های خوبی به شما می‌کنیم تا با خیال راحت خرید کنید. جدول سایز بندی لباس زنانه بزرگ‌ترین راهنمای شما در این رابطه است.

سایزبندی لباس در کشورهای مختلف متفاوت است، بنابراین رجوع به جدول سایزبندی لباس زنانه برای تعیین سایز، لازم است اما کافی نیست. پس راه حل آن چیست؟ باید سایز خود را اندازه بگیرید!

راهنمای سایزبندی لباس زنانه

چه در خرید اینترنتی و چه در خرید حضوری دانستن سایز دقیق خود بسیار ضروری است. اما دانستن سایز لباس برای خرید اینترنتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه درست‌ترین روش اندازه‌گیری بدن را یاد می‌گیرید. اندازه گیری صحیح به‌صورت زیر است:

نحوه اندازه گیری سایز

قد: از نوک سر تا کف پا را اندازه‌گیری کنید. اگر کسی را برای کمک کردن ندارید، بهترین راه برای انجام این کار، ایستادن در آستانه در است.
طول آستین: از شانه تا مچ را اندازه بگیرید.
دور سینه: دور عریض‌ترین قسمت سینه خود را اندازه بزنید.
دور زیر سینه: دورتا دور فضای زیر سینه خود را اندازه بگیرید.
دور کمر: دست را در قسمت پهلو خود بکشید و دقیقا قسمتی که فرو می‌رود را علامت بگذارید و مطمئن شوید که نوار متر خیلی سفت نباشد.
دور باسن: برجسته ترین قسمت باسن را بیابید و دور تا دور آن قسمت را اندازه بگیرید.
طول پا: امتداد پای خود را از خط فاق تا زمین اندازه بگیرید.

این موضوع بسیار کلیدی است که بسیار نزدیک به بدن خود را اندازه بزنید. برای بهترین نتیجه، فقط لباس زیر بپوشید و در حین اندازه‌گیری ثابت و استوار بایستید. برای داشتن اعداد دقیق‌تر از کسی بخواهید که به شما کمک کند تا مطمئن شوید اندازه‌گیری‌ها تا حد امکان دقیق هستند.

جدول سایز بندی لباس زنانه ایرانی

حالا که اندازه‌های خود را بدست آوردید باید با جدول زیر آن را مقایسه کنید تا سایز خود را بدست آورید. این جدول سایزبندی برای لباس مجلسی زنانه هم مناسب است.

جدول سایزبندی

جدول سایزبندی تیشرت زنانه

اما برای سایزبندی شومیز زنانه نیاز به این همه اندازه‌گیری‌های جدول بالا نیست. چه برای تیشرت و چه برای شومیز بصورت زیر اندازه گیری می‌کنیم. برای آن باید اندازه دور سینه، دور باسن و دور کمر را داشته باشیم. با مقایسه اندازه‌های گرفته با مقادیر جدول، سایز ما بدست می‌آید. سایز بندی شومیز زنانه نیز تا اندازه زیادی شبیه به این جدول است.

سایز سایز معادل دور سینه (بر حسب سانتی متر) دور کمر دور باسن

جدول سایزبندی تیشرت زنانه

جدول سایزبندی لباس زنانه مولر

روش مولر، یک روش جدید خیاطی یا اصطلاحا روش بدون پرو است. این روش یک جدول سایزبندی استاندارد دارد و در کنار آن می‌توان اندازه گیری اختصاصی هم انجام داد که با مقایسه کردن انداره‌های طبیعی با اندازه‌های استاندارد متوجه می‌شویم که در کدام قسمت بدن ایرادات اندامی داریم.

سایزبندی مولر روشی است که در آن قسمت های مختلف بدن از قد، دورسینه، دورکمر و… اندازه گیری می‌شود. با تعیین اندازه‌های بدن چه به روش مولر چه با روش های متداول بالا می‌توانیم سایز خود را تعیین کنیم. بعد با مطابقت دادن سایز خود با جدول سایزیندی لباس استاندارد، بهترین لباس را برای خود بخریم.

سایزبندی مولرامیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر در خصوص سایزبندی لباس سوالی دارید، با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *